Kamery alebo alarm?!

Stále dookola tá istá otázka, čo je pre nás väčší prínos?! Kamerový alebo zabezpečovací systém?

Odpoveď vôbec nie je jednoduchá, nakoľko si treba uvedomiť, že tieto systémy plnia dva rozdielne úlohy.

Kamerový systém nám slúži hlavne: na kontrolu aktuálneho stavu Vášho chráneného majetku, respektíve na dohľadanie danej udalosti v pamäti zariadenie v prípade ak sa stala nejaká škodová udalosť. Samozrejme je možné na kamerách respektíve kamerovom systéme využiť plný potenciál kamier a to ich doplnkovými funkciami ako je napríklad: detekcia pohybu, detekcia prekročenia čiary a podobne ( o rôznych funkciách kamier si povieme viac v inom bloku) kedy nám dáva sám kamerovy system informáciu nejakú push notifikáciu/ respektíve zopne nejaké relé a podobne.

Zabezpečovací system nás a naše hodnoty chráni takpovediac nonstop. Je jedno či spíme, sme na dovolenke alebo si užívame nás obľúbený seriál s rodinou. Zabezpečovací system už nie len o pohybových detektorov ale o rôznych environmentálnych čidlach: únik vody, požiar či rôzne nebezpečne unikajúce plyny.

Za nás najlepším riešením je spojiť funkcie obidvoch systémov do jedného funkčného celku: napr.: v prípade opustenia domu, firmy a podobne nám vonkajší perimeter chráni kamerový system ktorý dá podnet zabezpecovaciemu systému

Pre viac informácii a nájdenia vhodného návrhu a riešenia systému nás neváhajte kontaktovať.

Veríme, že sa Vám náš článok páčil, s pozdravom Váš tím LM Group .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *